- - in Blog
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Победете ја подуеноста во стомакот, подобрете ја дигестијата и забрзајте го метаболизмот со денешниот рецепт за лемонада со ѓумбир.

Состојки

Вегетаријански, без глутен, палео

Потребни состојки

  • 1 корен од ѓумбир
  • 1/2 сок од лимон

Додатоци

  • 2 лажици природен мед
  • 2  лажици јаболкова нефилтрирана киселина
  • 2 шољи вода

Подготовка:
– Ѓумбирот свежо изрендан се додава во бокал
– Во бокалот се додава водата, сокот од еден лимон, медот и киселината
– убаво се мешаат состојките
– за крај се додава малку нане

Напитокот се пие 30 мин по една чаша пред секој оброк

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.